ГОЛОДОМОР 1932-1933р.р.- невиплакана струна жалю та печалі українського народу

 

Історія органічно пов’язана з пам’яттю, яка долає невпинний час, долає забуття. З кожним днем події Голодомору віддаляються в часі, не втрачаючи свого скорботного і трагічного значення. Вшанувати пам’ ять невинних жертв – це те, що ми маємо зробити не стільки для мільйонів загиблих, а задля майбутніх поколінь, які повинні завжди пам’ятати про ті страшні часи й робити все, щоб подібне ніколи не повторилося.
В рамках Всеукраїнської акції «Запали свічку»  учні Судововишнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів  провели  цикл заходів до вшанування пам’яті жертв Голодомору. Під час бесід, уроків-реквіємів, уроків-пам’яті присутнім розповіли  про катастрофічні наслідки голоду, який об’єднав лівий і правий берег країни, пронизав усю Україну, залишив безлюдні села.
Схилимо сьогодні голови перед тими, хто був свідомо позбавлений життя, хто був похований в безіменних могилах своєї рідної землі.
Вічна їм пам’ять.

 

 

Мова-це прадід, і батько, і ти —

 

Щорічно 9 листопада в Україні відзначають День писемності та мови. Урочисте відкриття тижня української писемності  та мови в школі розпочалося з лінійки, на якій заступник директора школи Мисяк І. О. наголосила щодо відповідальності кожного мовця за чистоту та красу рідної мови. У рамках тижня керівник методоб’єднання вчителів-словесників Доскоч М. І. оформила стінгазету  про багатство, мелодійність та милозвучність української мови.

Протягом тижня відбулася низка заходів, присвячених розвитку української мови: урок-формування мовної особистості «Виховання громадянина на уроках мови»(учні 9-В та 8-А класів,вчитель Доскоч М.І.); практична конференція «Розвиток українського мовознавства в кінці 19 -20 ст.»(11-А клас, вчитель Тицька Г.С.); мультимедійні презентації                      « І. Котляревський – зачинатель нової української літератури», «Вплив писемності на розвиток людської цивілізації» (учні 9-Б, 7-А, 7-В кл., учителі Мисяк І.О., Малецька Л. В.); літературно-музична композиція «Мово моя материнська ,квітка в душі й на устах»(5-В та 6-Г, вчитель Чорна М.С.);  науково-пошукова прогулянка  « Буду я навчатись мови золотої…» (5-В клас, учитель Мисяк І.О.),  конкурс на кращого декламатора поезій Т. Г. Шевченка ( учні 6 – Г кл., учитель Чемерис І. В. ), відеопрезентація « Рідна мова чиста, як роса» ( 6-А, 6-Б, учитель Гринчишин Р. М. ).

Під час проведення заходів учні активно долучились до творчої, пошукової роботи, підготувавши презентації (Запрута Н., Дум’як Е.), відеофільм ( Лаврик Р.), усні повідомлення, інсценізації. Виразне читання учнями поезій про мову спонукало ще раз замислитись над тим, як ми говоримо, адже вивчати рідну мову потрібно все життя, бо межі вдосконалення людини немає. Загальношкільний захід  «Рідна мова — краю батьківського пісня» (учні 6-8 класів,вчитель Бусь Т.Р.) довів, що українська мова – це золота скарбниця душі народу,з якої ми виростаємо, якою живемо та спілкуємося, маємо повне право і гордість іменуватися народом України. Майстерне виконання пісень ученицями 8-В класу Мартинець Вікторією та Діаною заполонив слухачів та подарував хвилини гордості за глибинне та мелодійне джерело української мови. З уст усіх українців, хто грамотно володіє мовою, ллється вона багатогранними та багатозвучними струмками.

Демків  Олена, учениця 9-Б класу,  гурток журналістики « Дивослово»

 

Методичне об’єднання вчителів трудового навчання

04.11.2014 року на базі Судововишнянської  ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося методичне об’єднання вчителів трудового навчання при Судововишнянському  ЛО.  Курляк Галина Стефанівна провела відкритий урок з теми : «В’язання  узору  «резинка». Урок був цікавим як для учнів , так і для вчителів . На уроці були використані  різні форми та  прийоми навчання .